A Komáromi Klapka György Múzeum helytörténeti és kézműves nyári táborának a helyszíne a Kecskés László Emlékházban és kertjében volt. A tábor Komárom Város Önkormányzata jóvoltából ingyenes volt, a történelem iránt fogékony jótanuló gyerekeket az iskolaigazgatók ajánlották. Az idei témája a régi komáromi mesterségek volt. Az ötletet többek között az adta, hogy az Emlékház egykori lakójának, Kecskés László helytörténésznek 1987-ben jelent meg a Komáromi mesterségek című könyve, amelyet a múzeum már feldolgozott időszaki kiállításokon, színjáték formájában és most a nyári tábor keretében.
A tematika alapján Langshadl-Antal Zsuzsanna múzeumpedagógus dolgozta ki a foglalkozásokat. Minden nap egy mesterséggel foglalkoztunk. Reggel Pokornyi Gábor történész tartott egy rövid történeti áttekintés a témában, majd kézműveskedtünk, kiállításokat, vagy hagyományőrző bemutatót néztünk. Vendégünk volt Schmelcz Márk huszár hagyományőrző, aki a huszárviselet és a komáromi csizmadiák által készített huszárcsizmát is bemutatta és a szekeresgazda családból származó Kelemen István, aki a gazdák életmódjáról és híres viseletéről mesélt, Ábrahám Tamás történész kollégánk pedig a halászokról tartott érzékletes bemutatót. Nagy sikere volt az aranymosó napnak, amikor a szőnyi Duna-parton felállított mosópadon mostuk ki a Dunából az aranyat. Ellátogattunk a Duna Menti Múzeumba, ahol Sipos Anna néprajzkutató bemutatta a komáromi asztalosok által készített festett templombelsőkről rendezett kiállítását, és természetesen megnéztük a Brigetio Öröksége Látogatóközpontot és a DDR. Juba Ferenc magyar tengerészettörténeti kiállításunkat is.
Szerencsére egész héten jó idő volt, így a foglalkozások egy része a Pokornyi János gondnok által szépen karbantartott kertben zajlott.
Az egyhetes tábor végén, pénteken délután vendégül láttuk a szülőket, akik rögtönzött kiállításunkon megnézhették a hét eseményeit és gyermekeik alkotásait. Végül a résztvevők és a tábort lebonyolító múzeumi kollégák is emléklapot kaptak.
A múzeumi tábor ötödik napján a halászokkal foglalkoztunk. A gyerekek megismerkedtek a régi halászok életmódjával, a halászok eszközeivel és a fogási technikákkal, majd meglátogatták a múzeum DDr. Juba Ferenc magyar tengerészettörténeti kiállítását.